Vakum Pompası Yağı

ULTRA GRADE VAKUM POMPA YAĞI

VAKUM POMPA YAGI NEDİR : işletmelerde çalışmakta olan vakum pompalarının vakum yapmasını sağlayan paletlerin kayganlaşmasını sağlayarak rotordaki yuvalarından çıkarak pompanın vakum yapmasına yarayan sıvı mineral veya sentetik olarak kullanılabilen madeni yağdır.
YAGLI PALETLİ olan Vakum pompalarında kullanılan vakum yağı pompanın rotorunda, paletlerinde ve gövdesinde meydana gelebilecek korozyonu önler ve vakum pompasının ömrünü uzatır.
ANITKAYA MAKİNE tarafından Yağlı vakum pompalarında kullanılmak üzere özel olarak hazırlanan ULTRA GRADE vakum pompa yağı yağ haznesinin içerisine reçine, kimyasal madde ve çözeltici gazlar karışmadığı süre zarfında uzun ömürlü olarak kullanılabilecek bir vakum pompa yağıdır.

ULTRA GRADE VAKUM POMPA YAGI

• Vakum pompalarında üstün performans sağlamak ve vakum pompalarında kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiştir.
• Vakum pompalarının yağ değişim süresi dolduğu esnada yağın özelliğini yitirdiğinde değiştirilmesi vakum pompasının ömrünü uzatacaktır. Vakum pompasının yağının değiştirilmeden önce eski yağ boşaltıldıktan sonra yağ haznesinin temiz yağ ile yıkanması gerekmektedir. Bunun amacı eski yağ içinde birikmiş olan veya vakum pompasının içine kaçmış olan hangibir ürün veya yabancı cismin pompanın içinde çalışmakta olan (PALET,CLEW,ROTOR) larına zarar vererek pompanın kilitlenmesini(PALET,CLEW,ROTOR) kırılmalarının önüne geçmektir.
• Vakum pompa yağını serin ve kuru yerde saklamanız gerekmektedir Ateşle çalışan ısısı yüksek, elektrik veya oksijen kaynak işlemleri yapılan yerlerden uzak yerlerde muhafaza edilmesi gerekmektedir.
• Vakum pompa yağı veya herhangibir madeni yağ buharına maruz kalmak solunum yollarında tahribata neden olacağından hava yağ filtreleri kullanılmak zorunludur.
• Mineral bazlı madeni yağların cilde temasını en aza indirmek için özellikle kullanılmış yağlar ile ilğili özel önlemler alınmalıdır. Bunun için uygun kıyafet ve taşıma aparatları kullanılmalıdır.Bir cevap yazın